ITC – EYE ParkGuide

STACIONĀRS APARATŪRAS UN PROGRAMMATŪRAS KOMPLEKSS MAKSAS STĀVVIETU KONTROLEI UN STĀVĒŠANAS / APSTĀŠANĀS NOTEIKUMU PĀRKĀPUMU FIKSĒŠANAI

Īss ITC-EYE ParkGuide kompleksa apraksts

ITC-EYE ParkGuide ir stacionārs komplekss stāvēšanas / apstāšanās noteikumu pārkāpumu fiksēšanai, kā arī maksas stāvvietu kontrolei. ITC-EYE ParkGuide kompleksu veido vairākas fiksētas vai grozāmās āra videokameras, kas nodrošina noteiktas atklātas autostāvvietas daļas uzraudzību. Turklāt kameras ir sinhronizētas tādā veidā, ka visa novērošanas zona pastāvīgi tiek uzraudzīta bez “aklām zonam”.

Komplekss darbojas automātiski visu diennakti, 24/7. Visi video materiāli no kamerām tiek novadīti līdz kompleksa datoram. Dators automātiski atpazīst valsts reģistrācijas numurus un identificē pārkāpējus. Tālāk visi uzģenerētie dati tiek pārsūtīti uz datu glabāšanas un apstrādes serveri.

Galvenā ITC-EYE ParkGuide kompleksa priekšrocība ir spēja kontrolēt stāvvietas, kur ir automašīnu sastrēgumi un novērošanas  skata pārklāšanās. Autostāvvietu kontrolei tiek izmantots tāds kameru skaits, kas nepieciešams, lai pilnībā kontrolētu jebkuru stāvvietas daļu. Lai novērstu “aklās zonas”, tiek uzstādītas kameras ar katras pozīcijas pārskata dublējumu no dažādiem leņķiem. Nepieciešamā kameru skaita un to uzstādīšanas punktu noteikšana tiek veikta tieši uzstādīšanas vietā, ņemot vērā kontrolētās zonas garumu un konfigurāciju.

Autostāvvietu kontrole autostāvvietās pie lieliem infrastruktūras objektiem, piemēram, dzelzceļa stacijām, lidostām, lieliem tirdzniecības centriem, ir svarīga satiksmes kontroles un vadības sastāvdaļa.

ITC-EYE ParkGuide komplekss var atklāt stāvēšanas / apstāšanās noteikumu pārkāpumus pilsētas ielās.

Izmantojot kompleksa grozāmās kameras, ir iespējams kontrolēt paplašinātus ielu posmus, ietves un nobrauktuves. Pateicoties grozāmo kameru izmantošanai, ir iespējams novērot ģeometriski sarežģītus ielu posmus. Ir iespējams iestatīt kameru pozīcijas, kuras nav pieejamas fiksēto kameru skatam.

ITC-EYE ParkGuide komplekss ir optimāls risinājums autostāvvietu laukumu uzraudzībai. Atšķirībā no lineārās autostāvvietas, kas parasti atrodas gar brauktuvi pie ietves, daudzrindu autostāvvietai ir liela teritorija, kas paredzēta transportlīdzekļu novietošanai.

Šādas autostāvvietas kontroles īpašība ir liela automašīnu koncentrācija. Pie tam automašīnu stāvvietu blīvuma un virsbūves izmēru atšķirību dēļ, automašīnas pārklāj viena otru, tādējādi izveidojot kamerām tā saucamās “aklās zonas”.

Kompleksa ITC-EYE ParkGuide darbības princips

Viss autostāvvietas laukums tiek sadalīts virtuālās vadības zonās ar nosacījumu, ka sistēmas kameras tās “noskatās” ar noteiktu perioditāti. Visu videokameras pozīciju (sākotnējo iestatījumu) algoritms, skenējot vadības zonas, tiek izveidots tā, lai tiktu veidots skata dublēšanās un / vai pārklāšanās ar citu sistēmas kameru.

Tas ir nepieciešams, lai novērstu “aklās zonas”, kad stāvvietā parādās lielgabarītu transportlīdzekļi, kas aizklāj citas automašīnas no kameras objektīva. Tāpēc, izstrādājot sistēmu, ir jāņem vērā autostāvvietas platība, kā arī visi lielie objekti, kas izvietoti stāvvietā.

Datu veidošana

Atklājot un atpazīstot automašīnas numura zīmi, ieraksts par tās reģistrāciju tiek ierakstīts programmas ITC-EYE ParkGuide elektroniskajā žurnālā. Ierakstā tiek parādīti šādi parametri: transportlīdzekļa foto; atpazīta numura zīme; datums; laiks; pārkāpuma vietas koordinātes vai adrese (satiksmes noteikumu pārkāpšanas gadījumā); vietas numurs stāvvietā (pēc izvēles, kontrolējot maksas autostāvvietu).

Datu pārsūtīšana

Video no visām kompleksa kamerām tiek nosūtīts uz kompleksa operatora datoru. Dators automātiski ģenerē žurnālu ar plašam izvēles iespējām. Pēc tam dati tiek pārsūtīti uz glabāšanas serveri.

Kompleksa ITCEYE Park Guide īpašības

Darbs ar priekšiestatījumiem ļauj izmantot visas PTZ kameru priekšrocības – veikt pilnīgu video novērošanu 360 ° jebkurā virzienā, kā arī palielināt attēlu, nezaudējot kvalitāti. Tādējādi kupola kamera ir optimāls un visefektīvākais risinājums autostāvvietu laukumu kontrolei – maksimālais pārklājums ar minimālu kameru skaitu.

– 795 veidu 87 valsts valsts reģistrācijas numuru atpazīšana (97%);

– valsts reģistrācijas numuru atpazīšana reālā laikā;

– plašs reģistrācijas parametru klāsts;

– nav stingri jāievēro uzstādīšanas leņķis;

– attālinata pozīciju iestatījumi (priekšiestatījumi);

– iebūvēts jaudīgs IR apgaizmokums;

– auto satiksmes reģistrācija.

ITC-EYE ParkGuide kompleksa pielietojums

ITC-EYE ParkGuide komplekss ir labākais risinājums autostāvvietu uzraudzībai netālu no: stacijām; lidostām; iepirkšanās centriem; citām sabiedriskajām vietām, kur nepieciešama īpaša transportlīdzekļu kontrole.

ITC-EYE ParkGuide sistēma ļauj organizēt ne tikai maksas autostāvvietu, bet vienlaikus tiek risināti arī vairāki svarīgi lietišķie uzdevumi – drošības nodrošināšana apmeklējamu objektu tuvumā; automātiska elektroniska informēšana par stāvvietas pieejamību; stāvošu automašīnu uzraudzība visu diennakti 24/7.

Papildus uzskaiteii publiskās autostāvvietās, ITC-EYE ParkGuide ir labi piemērots kontroles organizēšanai slēgtās uzņēmumu teritorijās. Tur arī jāuzrauga visas transportlīdzekļu kustības un apstāšanās, saglabājot šo manevru vēsturi.